Nie potrzeba decyzji środowiskowej. Krok do budowy kolejnych bloków na Pobitnym.


12 lutego 2020 roku Prezydent Miasta Rzeszowa wydał decyzje o braku potrzeby oceny oddziaływania na środowisko dla inwestycji firmy Hartbex w rejonie ul. bocznej Konfederatów Barskich. Sąsiadom inwestycji przysługuje prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Firma Hartbex planuje budowę bloków wraz podziemnymi garażami i punktami usługowymi na os. Pobitno. Inwestycja miałaby powstać w rejonie ul. bocznej Konfederatów Barskich – w jej części przylegającej do alei Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Inwestycja będzie też sąsiadowała z domkami “starego Pobitna”.

Inwestor od dłuższego czasu skupywał działki w tej części osiedla a także poprzez zamianę przejął fragmenty dróg (więcej o tym czytaj tutaj). Przeciwko decyzji o zamianie protestowali mieszkańcy Pobitna. Udało się zebrać ok. 200 podpisów, ale ostatecznie Rada Miasta Rzeszowa podjęła decyzje korzystną dla inwestora (czytaj o tym także tutaj).

Budowa bloków w tej części osiedla wydaje się nieuchronna. Ale po raz kolejny inwestycja staje się zarzewiem konfliktu i niezadowolenia mieszkańców. To dlatego, że w wielu przypadkach źle jest planowana zabudowa naszego miasta. Obok małych domków powstają wielkie wieżowce, nie planuje się dojazdu do nowych inwestycji. I komfort życia mieszkańców (tych już mieszkających) znacząco się pogarsza.

Dodaj komentarz