Deweloper nie ustępuje ws. drogi na Pobitnym. Nie chce kupić, chce zamienić.


Deweloper nie ustępuje ws. pozyskania dwóch fragmentów drogi na osiedlu Pobitno. Tym razem, zamiast zakupu, pojawiła się propozycja zamiany działek. Projekt zamiany znalazł się w programie najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa.

Ten temat pojawił się już na sesji Rady Miasta Rzeszowa. Kilka miesięcy temu rzeszowski deweloper wyraził chęć zakupu dwóch fragmentów dróg na osiedlu Pobitno. Projekt uchwały w tej sprawie został wówczas zdjęty z porządku obrad. Teraz temat wraca.

Co się zmieniło? Najnowszy projekt uchwały nie zakłada już sprzedaży dwóch fragmentów drogi ale ich zamianę za działkę dewelopera w innej części miasta. Ponadto fragment drogi, który chce pozyskać deweloper został nieznacznie zmniejszony.

Ale po wyrażeniu zgody na zamianę działek, nadal niemożliwy będzie dojazd do jednej z nieruchomości! Zostanie też zablokowana komunikacja rejonu ulicy Konfederatów Barskich z Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. W tej sprawie protestowali Rada Osiedla Pobitno oraz mieszkańcy.

Dotychczas wszelkie spory na linii deweloper – mieszkańcy na Pobitnym były rozstrzygane po myśli inwestora. Przychylność władz miasta dla działań deweloperów nadal jest niebywała. A celem całej tej operacji jest przygotowanie gruntów, na których inwestor będzie mógł wybudować bloki. Po raz kolejny w sąsiedztwie domków jednorodzinnych. I po raz kolejny nie uwzględnia się stanowiska mieszkańców.