Zapraszamy na V Rzeszowską Noc Poezji

Rzeszowski Dom Kultury filia Załęże zaprasza na V Rzeszowską Noc Poezji, która odbędzie się w dniu 17 maja 2019 r. (piątek) o godz. 21:00.
W programie zaprezentowane zostaną autorskie utwory poetyckie, nagrodzone i wyróżnione w tegorocznej edycji Turnieju Jednego Wiersza „Pod Majowym Księżycem”.

Zapraszamy do głębokiej refleksji nad piękną i subtelną twórczością naszych laureatów. Lirycznym akcentem wieczoru poetyckiego, będzie mini recital pana Alka Berkowicza – absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie, kontrabasisty Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, który poza uprawianiem muzyki symfonicznej i kameralnej, tworzy i wykonuje muzykę rozrywkową, śpiewając i grając na kontrabasie. Śpiewa, komponuje, pisze, aranżuje, gra też na gitarze basowej. Jest artystą prowadzącym subtelny dialog ze słuchającymi, satyrykiem zmieniającym swój dowcipny ton w poszczególnych partiach utworów. W swoim dorobku artystycznym posiada autorskie projekty koncertowe: „Recital Niepoważny 1”, Recital Niepoważny 2”, „Niepodległa – wolność wywalczona poezją”, „Kolędy i pastorałki” oraz „Świat piękny jest!”.
Urokliwe i nade wszystko pogodne piosenki są wyrazem poetyckiego spojrzenia ich twórcy na współczesną rzeczywistość.
Serdecznie zachęcamy do zadumy i refleksji nad oryginalnymi tekstami poetyckimi w klimacie majowej nocy.

Wstęp wolny.