Korona znowu wygrała. Przegrali seniorzy, wygrali juniorzy Junaka.

(fot. korona.rzeszow.pl)

W rundzie wiosennej IV ligi nadal doskonale radzi sobie Korona Rzeszów. Piłkarze z Załęża wygrali w Nisku z Sokołem i oddalają się od strefy spadkowej. Zwycięskiego gola strzelił Tomasz Walat.
Kiepsko zaprezentowali się piłkarze Junaka, którzy pozwolili strzelić sobie 6 bramek w meczu ze Świlczanką Świlcza. Piłkarze ze Słociny zajmują ostatnie miejsce w tabeli rzeszowskiej klasy B.

IV liga

Sokół Nisko – Korona Rzeszów 0:1
Bramka: T. Walat

B klasa

W 21 kolejce spotkań Junak podejmował na stadionie Miejskim drużynę Świlczanki Świlcza. W pierwszej połowie gra była wyrównana jednak obrona gospodarzy popełniała sporo błędów i dwa z nich goście zamienili na bramki. W 20 minucie kontaktową bramkę zdobył z rzutu karnego Paweł Podgórski. Do przerwy 2:1 prowadzili goście.
W drugiej połowie Junak starał się atakować, jednak Świlczanka była w tym meczu zespołem lepszym. Widząc, że Junak opadł nieco z sił, Świlczanka grała z kontry i zdobywała kolejne bramki. Goście byli w tym meczu zespołem lepszym, dyktowali warunki gry i zasłużenie wygrali spotkanie 6:1.
(Mariusz Sobolewski)

Junak Słocina – Świlczanka Świlcza 1:6

Junak Słocina: Andrzej Ziaja, Adrian Biskup, Bartosz Micał, Robert Krupa, Konrad Bylinowski, Grzegorz Wąsacz, Kamil Podgórski, Paweł Podgórski, Patryk Pańczak, Bogdan Bartoszek, Damian Pawełek oraz Marcin Rachel

Klasa okręgowa juniorzy młodsi

KS Junak Rzeszów – Stal Łańcut 5:2

Bramki dla Junaka: Antoni Kuśper (21), Adrian Szmigiel (38, 75), samobójcza (50), Kamil Muzia (86).

Junak Słocina: Jakub Drałus, Damian Strzępek, Antoni Kuśper, Michał Szczepanik, Mateusz Dziobak, Eryk Głazowski, Michał Krzywonos, Bartosz Wąsacz, Łukasz Świder, Marcin Rachel, Adrian Szmigiel.