Wygrała Korona, wygrał Junak

(fot. korona.rzeszow.pl)

Kolejne trzy punkty zaksięgowali piłkarze Korony Rzeszów. Tym razem koroniarze uporali się z piłkarzami Wisłoka Wiśniowa. Pierwszy mecz na wiosnę rozegrali zawodnicy Junaka Słocina i pokonali rywali ze Świlczy 3:1.

IV liga:

Korona Rzeszów pokonała na swoim boisku Wisłok Wiśniowa 2:1. Dzięki temu zwycięstwu Koroniarze powiększyli przewagę w tabeli nad drugim zespołem do czterech punktów. Koroniarze stworzyli sobie sporo okazji bramkowych ale wykorzystali tylko dwie. Goście trafili raz w doliczonym czasie gry, ale trzy punkty zostały na Załężu.

Korona Rzeszów – Wisłok Wiśniowa 2:1
Bramki dla Korony: Karwacki (33), Halat (87)

Klasa B:

Junak w pierwszym meczu rundy wiosennej pokonał w Świlczy Świlczankę 3:1. W 30 minucie Junak wykonywał rzut wolny a bramkę głową zdobył Szmigiel. Najładniejszą akcję meczu w 42 min. przeprowadził Wruszak z Bartkiem Wąsaczem wymieniając kilka podań. Sytuację sam na sam wykorzystał Wąsacz i do przerwy było 2:0 dla Junaka. Po przerwie Świlcza ruszyła do ataku i stwarzała sobie groźne sytuacje, w 61 minucie zdobyła bramkę kontaktową. Gości bardzo szybko odpowiedzieli. W 63 min. Wruszak wymanewrował trzech obrońców i zdobył 3 bramkę.

Świlczanka Świlcza – Junak Słocina 1:3
Bramki dla Junaka: Szmigiel (30, 63), Wruszak (42)

Junak: Łukasz Świder, Maciej Grzebyk, Karol Duda, Krystian Szlęzak, Bartłomiej Wąsacz, Grzegorz Wąsacz, Paweł Podgórski, Krzysztof Nowak, Krystian Padyasek, Adrian Szmigiel, Bartłomiej Wruszak, Michał Krzywonos, Michał Szczepanik, Kacper Nowak, Kamil Podgórski, Marcin Cyrnek.