Koniec piłkarskiej jesieni: Junak coraz lepszy w klasie B.


(zdjęcie z profilu fb Junaka Słocina)

Rundę jesienną w klasie B zakończyli piłkarze Junaka Słocina. Po latach, w których Junak był raczej dostarczycielem punktów, nastąpiło sporo zmian.

Zmiana najważniejsza związana jest z infrastrukturą. Junak ma nowe, najlepsze w Rzeszowie boisko ze sztuczną nawierzchnią. Przebudowę boiska udało się wygrać w ramach głosowania na zadania RBO. To zasługa wielu ludzi ale najwięcej pracy w zbiórkę głosów włożyli Prezes klubu Leszek Rejus oraz Janusz Pytel.

Na nowym boisku Junak radzi sobie zdecydowanie lepiej. W rundzie jesiennej Słocinianie wygrali 6 spotkań i 6 przegrali. Ale wygrywać udawało się tylko na swoim boisku. Piłkarze ze Słociny zanotowali dobry bilans bramkowy 38-16. Najlepsi strzelcy zespołu to Wruszak, Szmigiel i Krupa. Dwukrotnie udawało się pokonać swoich rywali w sposób nie budzący złudzeń: Rudzika Rudna Wielka 8:0 i RKS Rzeszów aż 10:0.

– Nasze wyniki są lepsze, bo lepsza jest nasza gra – powiedział nam trener Junaka Mariusz Sobolewski. – Nie kalkulujemy i zawsze staramy się grać o zwycięstwo. Nasz zespół jest bardzo młody. Oprócz kilku starszych graczy, większość to zawodnicy, którzy mają 16, 17 czy 18 lat. Może dlatego brakuje jeszcze ogrania i boiskowego cwaniactwa. W trzech meczach prowadziliśmy już 2:0 a ostatecznie przegraliśmy 3:2.

Zimę piłkarze Junaka spędzą w środkowej części tabeli. Na kolejny mecz trzeba poczekać do wiosny. Pierwszym rywalem będzie KS Biała Rzeszów.

Tabelę klasy B można zobaczyć tutaj

Film z meczu Junak Słocina – Staroniwa Rzeszów możesz zobaczyć tutaj

Dodaj komentarz