Koniec piłkarskiej jesieni: Korona Załęże liderem!

(fot. profil fb Korony Załęże)

To była bardzo dobra runda jesienna w wykonaniu Korony Watkem Rzeszów. Piłkarze z Załęża zimę spędzą na pozycji lidera IV ligi.

Koroniarze grali dobrze przez całą jesień. Ale już wyjątkowo udany był koniec rundy. Korona wygrała cztery ostatnie mecze i ostatecznie lepszą różnicą bramek wyprzedza w tabeli Izolatora Boguchwała a dwa punkty mniej ma kolejny kandydat do awansu – Piast Tuczempy. Ostatnia strata punktów przytrafiła się Koroniarzom 17 października.

17.10 – Głogovia Głogów – Korona Rzeszów 1:1
24.10 – Korona Rzeszów – Start Pruchnik 4:2
31.10 – Lechia Sędziszów Małopolski – Korona Rzeszów 1:5
7.11 – Korona Rzeszów – Partyzant Targowiska 3:0
11.11 – Ekoball Sanok – Korona Rzeszów 0:1

W całym sezonie Korona Watkem wygrała 13 spotkań, 4 przegrywała i 4 razy dzieliła się punktami z rywalem. Bilans bramkowy jest bardzo okazały 49-26. Trenerem Korony od 20 września jest Grzegorz Żyła a w pierwszej części sezonu piłkarzy z Załęża prowadził Michał Szymczak. Prezesem klubu jest Tadeusz Świgoń.

Tabelę IV ligi podkarpackiej można zobaczyć tutaj

Koroniarze i społeczność Załęża odniosła jeszcze jeden sukces. Udało się zebrać największą liczbę głosów w głosowaniu na projekty do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Tytuł zwycięskiego zadania to “Opracowanie projektu technicznego oraz budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią (o wymiarach 105 x 66m) na osiedlu Załęże”. Zadanie musi być zrealizowane w roku 2021. Zatem już niedługo znacząco poprawi się baza treningowa Korony.

Dodaj komentarz