Junak Słocina awansował do A klasy.

Zakończył się piłkarski sezon rozgrywkowy 2021/22. Niezwykle wyrównany przebieg miała rywalizacja w klasie B, w której rywalizowała drużyna seniorów Junaka Słocina.

O prawo gry w A klasie w przyszłym sezonie, praktycznie do ostatniej kolejki rywalizowały cztery zespoły. Zawodnicy Junaka rundę jesienną zakończyli na czwartym miejscu z 9 punktową stratą do lidera z Mrowli. W pełni wykorzystali szansę, jaką dawała wiosenna runda rewanżowa. Zwycięstwa w  bezpośrednich pojedynkach z najgroźniejszymi rywalami ze Świlczy i Mrowli oraz remis z Zimowitem Zalesie zapewnił im premiowane awansem drugie miejsce w ligowej tabeli. Ligę wygrał Zimowit.

(fot. Daniel Skrodziuk)

Kibice, którzy przychodzili na stadion Arena Słocina, nie mogli narzekać na brak emocji. Piłkarze ze Słociny aplikowali przeciwnikom po 5, 6 i więcej bramek w meczu. Liczby mówią same za siebie. W rozegranych 23 meczach Junak zdobył 55 pkt. Piłkarze strzelili przeciwnikom 120 bramek, co dało imponującą średnią ponad 5 bramek na mecz.

Najwięcej bramek zdobyli: Bartłomiej Wruszak – 33,  Łukasz Tomczyk –  24 (tylko w rundzie jesiennej), Dominik Oreńczuk  – 18  (tylko w rundzie wiosennej).

Najwyższe wygrane to:

– 13:2 z HPP Hucisko
– 10:0 z Dąb Dąbrowa
– 10:2 z Rudzikiem Rudna Mała

W całym sezonie zespół dysponował szeroką kadrą zawodników. Trykot z logiem Junaka założyło 32 zawodników.

Po rundzie jesiennej nastąpiła też zmiana szkoleniowca. Grającego trenera Łukasza Tomczyka, który przeszedł do Piasta Nowa Wieś zastąpił Zdzisław Napieracz. Pan Zdzisław do swojego bogatego życiorysu wspaniałego zawodnika i trenera dopisał kolejny awans.

Prezes klubu Leszek Rejus: – „Ponad sześć  lat temu, kiedy objąłem funkcję Prezesa, postawiliśmy na racjonalny rozwój klubu. Nowy Zarząd, w którym znalazła się grupa ludzi, dla których piłka jest pasją, wyznaczył pierwszy cel, jakim była modernizacja i rozbudowa obiektu sportowego. Dzisiaj posiadamy oświetlone dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią i z widownią. Wkrótce przybędzie na obiekcie nowy pawilon szatniowo-sanitarny. Teraz, gdy zawodnicy mają godziwe warunku do rozwoju, treningu przyszła kolej na awans sportowy. Zaangażowanie trenera Zdzisława Napieracza i kilku młodych zawodników zaowocowało w tym sezonie rozgrywkowym awansem do A klasy. Gratuluję wszystkim determinacji na drodze do celu, bo nie był to łatwy pod kątem sportowym sezon. Wiceprezesowi Andrzejowi Ziaji, Dariuszowi Skrodziukowi oraz wszystkim innym, którzy w jakikolwiek sposób wspomogli nas swoim działaniem w tym sukcesie, serdecznie dziękuję.”

 

Dodaj komentarz