Dofinansowania w OSP

O tym, że warto szukać i pozyskiwać środki z różnego rodzaju projektów nie raz przekonali się Strażacy Ochotnicy z Osiedla Słocina. Właśnie zakończyli realizację kolejnego projektu.

Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich to program bezpośredniego wsparcia rozwoju polskich organizacji obywatelskich. W latach 2018-2030 na realizację projektów PROO Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego przeznaczył 585 mln zł. Dotację można pozyskać na rozwój organizacji jak i na realizację celów statutowych. Różnorodność PROO pozwala na realizację planów wieloletnich jak i zaspokojenie nagłych potrzeb. Z Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich skorzystali strażacy z OSP Rzeszów- Słocina, którzy od jakiegoś czasu borykali się z awarią sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej w samochodzie ratowniczo-gaśniczym. Dzięki dofinansowaniu z Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego została wymieniona sygnalizacja świetlno-dźwiękowa. Dotacja nie wymagała wkładu własnego.

Drugi projekt „OSP Słocina w walce z COVID-19” jest w trakcie realizacji. Działania zostały skierowane do naszej społeczności lokalnej, mieszkańców miasta Rzeszowa. Strażacy ochotnicy aktywnie biorą udział w działaniach związanych z COVID-19 współpracując z Państwową Strażą Pożarną oraz władzą samorządową między innymi poprzez dostarczanie żywności osobą starszymi i przebywającym na kwarantannie, dostarczając środki do walki z wirusem do szpitali, szkół oraz rozstawiając namiot pneumatyczny będący na wyposażeniu jednostki przed szpitalem miejskim w Rzeszowie, który służy jako polowa izba przyjęć.

W ramach realizacji zadania publicznego podjęte zostały następujące działania: zakup środków wirusobójczych, ozonatora oraz opryskiwaczy spalinowych i elektrycznych służących do rozpylania środków wirusobójczych. Dzięki nim można przeprowadzać dezynfekcję w przestrzeni publicznej na osiedlu np. na przystankach autobusowych, ławkach w parku oraz w kościołach, a także w przedszkolach znajdujących się na osiedlu Słocina. Dezynfekcji będą poddawane place zabaw min. przy ul. Olbrachta, Lipowej, Paderewskiego czy na terenie Parku Papieskiego. Dzięki prowadzonym dezynfekcjom zmniejszymy ryzyko zarażenia wirusem osób przebywających w kościołach, przedszkolach, korzystających z przystanków autobusowych i wypoczywających na świeżym powietrzu w parku. Dezynfekcja prowadzona jest zazwyczaj późnym wieczorem.

 

Dodaj komentarz