W sobotę ruszają rozgrywki ligowe


(fot. www.korona.rzeszow.pl)

W naszej dzielnicy (cztery osiedla) działają dwa kluby sportowe biorące udział w rozgrywkach koordynowanych przez Podkarpacki ZPN. Są to Korona Załęże i Junak Rzeszów-Słocina. W obu klubach jest prowadzone na szeroką skalę szkolenie dzieci i młodzieży.

Korona wystawiła do tegorocznej edycji rozgrywek dwie drużyny seniorów i jedną młodzieżową. Junak z kolei oprócz seniorów grających w klasie B ma w rozgrywkach zespół juniorów młodszych i trampkarzy.

Już w tą sobotę rundę rewanżową o mistrzostwo IV ligi spotkaniem w Tuczempach w meczu z Piastem zainaugurują seniorzy Korony. Za tydzień (14 marca) kibiców czeka nie lada gratka, bo podejmować będą oni na swoim boisku utytułowany zespół Karpat Krosno.

Drugi zespół tego klubu grający w klasie A pod nazwą Zimowit-Korona rozegra pierwsze spotkanie z Wisłokiem Strzyżów 15 marca na boisku w Krasnem.

Juniorzy młodsi, jako Ziomki-Korona pokażą się z dobrej strony,  miejmy takie nadzieje, przeciwko SMS-owi Resovia II w dniu 28 marca. Mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej.

Z kolei sympatyków seniorów Junaka zapraszamy na dwa mecze sparingowe. W najbliższą niedzielę o 12.00 zagrają na Arena Słocina przy ulicy Gliwy z Rudzikiem Rudna Mała, a tydzień później (15 marca) także o godz. 12.00 zmierzą się z Grunwaldem Budziwój II. Pierwsze ligowe spotkanie zaplanowano na 21 marca o godz. 16.00 z LKS Biała Rzeszów.

W ostatni etap przygotowań przed rundą rewanżową o mistrzostwo klasy okręgowej juniorów młodszych przystępuje drużyna Junaka Rzeszów. Podopieczni trenera Łukasza Tomczyka w najbliższą sobotę o 11:00 rozegrają sparing z Interem Gnojnica także na Arenie Słocina przy ulicy Gliwy.

(fot. Mariusz Sobolewski)

Serdecznie zapraszamy sympatyków obu klubów na te spotkania i życzymy dużo sportowych emocji.

Dzielnicowy rozkład jazdy:

IV liga:
Piast Tuczempy – Korona Rzeszów (niedziela, godz. 14.00, w Tuczempach)

Mecz sparingowy:
Junak Słocina – Rudzik Rudna Mała (niedziela, godz. 12.00, stadion Junaka Słocina)

Juniorzy młodsi, klasa okręgowa:
Junak Słocina – Inter Gnojnica (sobota, godz. 11.00, stadion Junaka Słocina)

Dodaj komentarz