Korona wygrała z liderem, Junak strzelił siedem goli!

(fot. korona.rzeszow.pl)

IV liga

Korona Rzeszów pokonała na swoim boisku Izolatora Boguchwała 1:0. Bramkę dla drużyny z Załęża zdobył Dawid Szagała. Po tym zwycięstwie Korona nadal pozostaje w strefie spadkowej, ale do pierwszego, bezpiecznego miejsca traci już tylko 2 punkty.

Korona Rzeszów – Izolator Boguchwała 1:0

Skład: Pawlus – Gołda, Sivyj, Siudy, Padiasek – Buszta (Karwacki), Bober, Skiba, Przybyło – Walat, Szagała (Kuca)

Klasa B

W Wielką Sobotę w 17 kolejce spotkań Junak Słocina podejmował na własnym boisku zespół Rudzik Rudna Mała. Zawodnicy gospodarzy przystąpili do tego meczu mocno zmobilizowani. W pierwszej połowie meczu gra była wyrównana a początek spotkania należał do gospodarzy którzy w 7 minucie zdobyli prowadzenie a strzelcem bramki był Paweł Podgórski. Niedługo później nastąpiła chwila nieuwagi obrony gospodarzy i goście w 11 minucie zdobyli bramkę wyrównującą i zaczęli przeważać w tym spotkaniu stwarzając sobie sytuacje bramkowe. Jednak grający z kontry gospodarze zdobyli w 31 minucie bramkę dającą prowadzenie. Dokładne zagrywał Adrian Szmigiel do Bartka Wruszaka a ten po strzale głową zdobył bramkę. Do przerwy Junak prowadził 2:1. Na początku drugiej połowy mocniej zaatakowali goście jednak obrona gospodarzy grała bardzo pewnie. Od 60 minuty gospodarze uzyskali przewagę zdominowali środek pola rozgrywali często swoje akcje skrzydłami a sygnał do lepszej gry dał najlepszy w tym meczu Bartosz Wruszak, który po zespołowej akcji w 65 minucie podwyższył wynik na 3:1. Goście opadli nieco z sił co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Junaka i w ciągu 8 minut między 70 a 78 minutą zdobyli kolejne bramki i odnieśli wysokie zwycięstwo 7:1.
Do wyróżniających się zawodników należeli: Damian Pawełek, Paweł Podgórski, Antoni Kuśper, Robert Krupa , Łukasz Świder , Bartosz Wruszak. Bramki zdobyli: Bartosz Wruszak -3 (31, 65, 77 min.), Łukasz Świder – 2 (70, 73 min), Paweł Podgórski (11min) oraz Kamil Podgórski (70 min.).
Po tym zwycięstwie Junak opuścił ostatnie miejsce w tabeli.