Ciekawa publikacja poświęcona działalności OSP w Słocinie

    
 
W roku 2021 minęło 120 lat od momentu założenia Ochotniczej Straży Ogniowej na Słocinie. Z tej okazji pojawiła się publikacja poświęcona działalności słocińskiej straży pożarnej w latach 1901-2006.
 
Po 120 latach działalności strażaccy druhowie ze Słociny doczekali się publikacji poświęconej swojej jednostce. Autorką opracowania jest Elżbieta Hałoń – strażaczka ze Słociny oraz redaktor portalu dzielnica.rzeszow.pl. Publikacja zawiera informacje o początkach służby pożarowej na Słocinie. Pierwsza Ochotnicza Straż Ogniowa została powołana w roku 1901. Ta pierwsza jednostka nie była jeszcze dostatecznie doposażona, ale z czasem sprzętu strażackiego przybywało. Działalność straży trwała nieprzerwanie przez 120 lat – tylko podczas II wojny światowej jej praca została ograniczona. 
 
 
Działalność Ochotniczej Straży Pożarna to przede wszystkim gaszenie pożarów, walka ze skutkami klęsk żywiołowych czy działania ratownicze i edukacyjne. Ale druhowie z OSP Słocina uczestniczą także w wielu uroczystościach państwowych i kościelnych czy zawodach sportowych. Co jeszcze? Trzeba przeczytać “Szkice z dziejów Ochotniczej Straży Pożarnej w Słocinie” Elżbiety Hałoń.
 
Książkę można nabyć po wcześniejszym kontakcie:
Wiadomość poprzez https://www.facebook.com/OSPSlocina
Koszt” 30 zł + ewentualne koszty przesyłki
Książka została wydana dzięki wsparciu firm Kadimex,  FENIX.MARKET oraz Spidruk – Drukarnia cyfrowa.
 

Dodaj komentarz