Zapraszamy na zajęcia szermierki

(fot.Facebook/ Szermierka RMKS Rybnik)

Aktualizacja:
Informujemy, że zapisy na szermierkę trwały tylko 1 kwietnia.

Od 1 września w ramach edukacji dla bezpieczeństwa wrócą najważniejsze elementy przysposobienia obronnego, wraz ze strzelaniem, wiedzą obronną i udzielaniem pierwszej pomocy – poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Tymczasem na osiedlu Pobitno zajęcia z tego obszaru rozpoczną się wcześniej.

Już od 5 kwietnia w Domu Kultury Pobitno pojawią się elementy przysposobienia wojskowego z czasów największej świetności Rzeczpospolitej czyli fechtunku. To sztuka władania floretem, szablą lub szpadą. Zajęcia dla starszej młodzieży będą się odbywały dwa razy w tygodniu (wtorek i czwartek o godz. 17.00). W środę o 16.00 rozpocznie zajęcia grupa dla dzieci. Ta grupa, ze względu na bezpieczeństwo, walczyć będzie drewnianymi mieczami. Wszystkie zajęcia poprowadzą doświadczeni instruktorzy.

– Usłyszałem o tych zajęciach i bardzo się ucieszyłem – powiedział nam 18-letni Michał, mieszkaniec Wilkowyi. – Z całą pewnością skorzystam z tej oferty. Już się zapisałem i na pierwsze zajęcia wybieram się z dwoma kolegami.

Zapisy przyjmujemy pod adresem: kontakt@dzielnica.rzeszow.pl. Zapraszamy!

Dodaj komentarz