Rzeszów powodzianom – pomoc celowana.


(fot. Maciej Rąb)

Rozpoczynamy akcję pomocy celowanej dla powodzian. Akcja będzie prowadzona w porozumieniu z Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaworniku Polskim.

W czerwcu, w wyniku ulewnych deszczy wiele miejscowości w województwie podkarpackim zostało zalanych wodą. Wśród poszkodowanych znalazły się rodziny, które straciły niemal cały majątek. Wiele domów nadaje się do kosztownego remontu.

Mieszkańcy Rzeszowa nie pozostali obojętni na ta tragedię i wiele osób pospieszyło z pomocą powodzianom. W pierwszej kolejności nastąpiła zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy: wody pitnej, suchego prowiantu, ręczników, pościeli, środków czystości. Więcej o tej akcji czytaj tutaj.

W czasie tej zbiórki, wielu mieszkańców Rzeszowa pytało o dalszą pomoc. Wielu deklarowało, że ma do oddania np. łóżko, pralkę, fotel czy lodówkę. A takie rzeczy zalane podczas powodzi nie nadają się do użytku. Dlatego w porozumieniu z GOPS w Jaworniku Polskim będziemy publikować listy rzeczy, które są potrzebne. Może znajdą się osoby, które będę mogły i chciały pomóc powodzianom.

Ważne informacje:
– Rzeczy, na które będzie zapotrzebowanie nie muszą być nowe. Ale muszą być sprawne. Należy wystrzegać się sytuacji, w której pozbywamy się starego i zepsutego sprzętu.
– Przed wykonaniem jakichkolwiek działań, należy skontaktować się z koordynatorem akcji w Jaworniku Polskim (tel. 662 045 570).
– Transport należy uzgadniać z koordynatorem.

Wykaz potrzebnych rzeczy:
-Drzwi lewe zewnętrzne 100 cm.
-Drzwi prawe zewnętrzne 100 cm.
-Laptop lub komputer.

Tel. koordynatora w Jaworniku: Beata Bielańska 662 045 570

 

Dodaj komentarz