Pomóż sprzątać okolice Kopca Konfederatów


Fundacja Rzeszowska oraz Stacja Rzeszów Dziki (oraz oczywiście Rada Osiedla Pobitno) zapraszają na akcję “Czysto pod Kopcem” czyli wielkie sprzątanie terenów nad Wisłokiem w okolicy Kopca Konfederatów Barskich! W tamtym roku taka akcja została przeprowadzona spontanicznie, jednak pojawił się problem z wywozem zebranych śmieci. W tym roku o odbiór odpadów zadbają: Urząd Miasta Rzeszowa oraz Wody Polskie. Pracownicy tej drugiej instytucji pomogą wydobyć śmieci z Wisłoka specjalistycznym sprzętem.

Osoby chcące przyłączyć się do akcji serdecznie prosimy o przyniesienie ze sobą własnych rękawiczek oraz kilku dużych worków na śmieci.

A zatem, jeśli chcesz razem z nami posprzątać ten dziki i piękny zakątek Rzeszowa – przyjdź w najbliższą sobotę (9 marca) o godzinie 11.00 tam gdzie swój koniec ma ul. Dworaka i wybierz się z nami na… romantyczny spacer połączony ze zbieraniem śmieci 😉

Jeśli wiesz, że będziesz sprzątać zaciekle, do ostatniego śmietka – weź ze sobą prowiant na piknik. Na koniec usiądziemy i wspólnie będziemy się raczyć jedzeniem w pięknych, czystych okolicznościach przyrody.

Data: 9 marca (sobota)
Godzina: 11:00
Miejsce zbiórki: koniec ul. Dworaka (obok targowiska)
*jeśli pojawisz się później nic nie szkodzi, teren nie jest duży, na pewno nas znajdziesz!