Otwarto nowy plac zabaw przy ul. Kurpiowskiej!

(fot. Adam Napiórkowski)

Kilka dni temu otworzony został nowy plac zabaw przy ul. Kurpiowskiej. Mieszkańcy Pobitna – Ci duzi i Ci mali – od dawna czekali na jego otwarcie.

Wniosek o wybudowanie tego placu powstał równolegle z przejmowaniem gruntów na osiedlu Pobitno przez firmę deweloperską – Hartbex. Gdy inwestor przejął działkę przy ul. Małopolskiej, na której znajdował się stary plac, jasnym się stało, że kiedyś zniknie miejsce do zabawy dla dzieci. I rzeczywiście tak się stało.

(fot. Adam Napiórkowski)

Plac zabaw i boisko początkowo obiecywał mieszkańcom deweloper. Ale dzisiaj zamiast boiska rośnie już trzeci blok. Niezależnie od obietnic dewelopera, wnioski do Prezydenta Miasta Rzeszowa o budowę placu zabaw dla mieszkańców na gruntach miejskich składała Rada Osiedla Pobitno (jej przewodniczącym był wówczas autor tego artykułu). I chociaż trwało to długo, to udało się na plac przeznaczyć teren ogródków działkowych zarządzanych przez MPWiK.


(fot. Adam Napiórkowski)

Na nowym placu zabaw są huśtawki, zamek, drabinki i mały konik na sprężynie. Zainstalowano też ławeczki. Bardzo ważne jest, że plac jest zielony. Już rosną na nim duże drzewa i krzewy. W lecie będzie można schować się w cieniu.

Bardzo dobrze, że plac powstał przed wakacjami, które ze względu na epidemię COVID-19, będziemy spędzać najczęściej w miejscu swojego zamieszkania.


(fot. Adam Napiórkowski)

(fot. Adam Napiórkowski)

Dodaj komentarz