“Baw się rowerem” z I.G.A Team

To hasło jest dla Nich najważniejsze i starają się aby jazda rowerem była taka jak to hasło. Grupa I.G.A. Team powstała w 2017 r. na os. Wilkowyja. Ich najważniejszym celem jest pokazanie ludziom, że rower to sposób na życie dla wszystkich i w każdym wieku.

Preferują jazdę górską w ciężkich warunkach, niejednokrotnie błoto, szuter, koleiny i kamienie to drogi, które pokonują. Ktoś może się spytać: gdzie oni jeżdżą ? przecież takie piękne trasy rowerowe mamy w Rzeszowie.

(Wzgórze Magdalenka, ok. 399 m.n.p.m, fot. Rafał Kinel )

Uważają że rower da możliwość zobaczenia czegoś co nigdy nie zobaczysz jadąc samochodem. Rower ma tą przewagę, że w krótkim czasie zrobisz dużo kilometrów i praktycznie nie masz ograniczeń wjazdowych. Nic tak nie cieszy jak widok Naszego miasta ze wzgórza Magdalenki, Łanów lub z miejsca widokowego pod Krzyżem Milenijnym. Nic tak nie cieszy jak przejechanie długiej, ciężkiej trasy i pokonanie swoich własnych słabości co daj Ci możliwość uwierzenia w siebie, a wiara w siebie pomaga Ci w codziennym życiu.

(Panorama Rzeszowa – wzgórze Łany, ok. 360 m n.p.m., 2019 rok, fot. Bernard Dąbrowski )

(Góra Okop, I.G.A.Team, rok 2018, fot. Marek Wcisło)

(Ośrodek Jeździecki Kamieniec, I.G.A. Team, 2018 r., fot. Marek Wcisło )

Nie musisz mieć najlepszego i drogiego sprzętu ale musisz mieć chęci bo ”kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu ”. I wymówka, że nie mam czasu nie jest na miejscu bo po prostu nie chcesz, bo wolisz siedzieć w domu i się nie zmęczyć, nic nie zobaczyć nie spotkać się z przyjaciółmi i najważniejsze nie zadbać o swoje zdrowie. A mamy je tylko jedno i to my mamy wpływ co robimy aby je chronić.

Co daje Ci jazda na rowerze, dlaczego warto na Nim jeździć , oto korzyści który  dostrzegają:

Wspomaga przemianę materii, zwiększa wytrzymałość i siłę mięśni, pomaga w zwalczaniu cellulitu, wzmacnia mięśnie pleców  które podtrzymują lędźwiowy odcinek kręgosłupa, zmusza układ krążenia do wydajniejszej pracy, zwiększamy pojemność płuc, krew jest dotleniona a serce uspokaja się i lepiej pracuje, normalizuje poziom cukru we krwi, chroni przed miażdżycą, obniża cholesterol, podnosi odporność immunologiczną, spowalnia starzenie organizmu, poprawia funkcjonowanie mózg , wyzwala endorfiny czyli hormon szczęścia. Jeżeli uważasz, że to za mało to siadaj na fotel, bierz pilota do ręki i “baw się telewizorem„ 

Jeżeli masz pytania do I.G.A. Team to znajdź ich na Facebooku lub spotkasz na trasie w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach.

 

 

Dodaj komentarz