Nie będzie zwrotu działek na terenie planowanej Strefy Aktywnego Wypoczynku!

Jesteśmy o krok bliżej do powstania Strefy Aktywnego Wypoczynku na Pobitnym. Żądanie zwrotu działek przez spadkobierców poprzednich właścicieli jest niezasadne.

Rada Osiedla Pobitno podjęła działania w kierunku zorganizowania Strefy Aktywnego Wypoczynku. Strefa miałby powstać na pięknie położonym terenie na północ od Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2. Teren ten ma ok. 54 ary. Strefa miałaby służyć dzieciom ze szkoły oraz mieszkańcom osiedla. W planach są tam ławeczki, małe boisko, siłownia, plac zabaw, szkolny ogród, tor przeszkód, mini scena itp.

Strefa nie mogła powstać ponieważ do tego pięknego terenu nie ma drogi dojazdowej. Rada Osiedla Pobitno znalazła jednak na to sposób. Jeden ze starych, opuszczonych domów przy ul. Gajowej miałby zostać wyburzony i taka droga mogłaby wtedy powstać. Droga ta byłaby też drogą pożarową dla boiska, które powstało niedawno na skarpie. Od dawna planowane jest jego zadaszenie.

Gdy po wielu trudach ruszył proces przejęcia domu, do Urzędu Miasta i Rady Osiedla Pobitno wpłynęło pismo od pełnomocnika poprzednich właścicieli działek za szkołą – tych na których miała powstać Strefa Aktywnego Wypoczynku. Ci domagali się zaprzestania wszelkich działań zmierzających do zagospodarowania tego terenu. W uzasadnieniu podnoszono, że nieruchomości te, objęte są roszczeniami poprzednich właścicieli.

Wiemy już jednak, że żądanie zwrotu dwóch (numery 1306, 1307) działek jest niezasadne. Działki te zostały przekazane na rzecz miasta w zamian za dożywotnią rentę. Na trzeciej działce (nr 1308) znajduje się szkoła i boiska. W tym wypadku cel wywłaszczenia został zrealizowany.

To dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla, nauczycieli, rodziców i dzieci szkolnych. Dzisiaj wiemy (chociaż sprawa formalnie jeszcze sie nie zakończyła), że działki są i będą własnością miasta. Natomiast Rada Osiedla walczy o to, żeby teren zachować na cele rekreacyjne i ochronić go przed sprzedażą i zabudową.