Na nowym boisku Junaka już grają

(fot. Adam Napiórkowski)

Bardzo ładnie prezentuje się nowe boisko Junaka Słocina. Jego walory zostały docenione także przez zespoły piłkarskie z regionu. Dzisiaj swoje mecze sparingowe w Słocinie rozgrywały Stal Rzeszów, Górnik Łęczna, Wisła Sandomierz, Siarka Tarnobrzeg i Sokół Sieniawa.

(fot. Adam Napiórkowski)

Boisko Junaka to plac z dobrej jakości sztuczną nawierzchnią. Można na nim rozgrywać mecze przez cały rok. Boisko jest ogrodzone, przy bocznej linii powstała niewielka trybuna.

Obiekty Junaka Słocina przy ul. T. Gliwy od dawna prosiły się o gruntowny remont. Stare boisko było w bardzo złym stanie. Ale Leszek Rejus, Janusz Pytel i kilku innych działaczy Junaka trzykrotnie złożyli projekt do głosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty zakładały gruntowną przebudowę obiektów na Słocinie. I dzięki ciężkiej pracy działaczy Junaka trzykrotnie udało się wygrać.

Zakres wykonanych prac działacze Junaka oceniają na 70%. Konieczna jest jeszcze budowa pawilonu z szatniami i boiska treningowego. W przyszłości poprawi się też droga dojazdowa do boiska. Oby te zamierzenia udało się zrealizować jak najszybciej.

A Stal Rzeszów zremisowała dzisiaj z Wisłą Sandomierz 1:1 i wygrała z Górnikiem Łęczna 2:0.

(fot. Adam Napiórkowski)