Junak Słocina – kolejny sezon zakończony

Zakończyły się rozgrywki o mistrzostwo A klasy w piłce nożnej. Ze zmiennym szczęściem grał w niej nasz przedstawiciel, Junak Słocina.

Zespół zakończył sezon z dorobkiem 25 punktów na które złożyło się 7 wygranych meczów  i 4 remisy, przy 14 meczach przegranych. Ta wartość punktowa  zapewniła drużynie dopiero 10 miejsce w końcowej tabeli  sezonu 2023/20224. Zawodnicy strzelili 40 bramek, tracąc 70. Nie pozwoliło to drużynie Junaka na utrzymanie się w A klasie. W przyszłym sezonie drużyna rozpocznie rozgrywki w klasie B.

Najwyższą przegraną w rundzie jesiennej była ta z Piastem Nowa Wieś i w rundzie wiosennej z Noverra Głogów. Obie zakończyły się rezultatem 6:0.

Zawodnicy Junaka potrafili także wygrać spotkanie w podobnym stosunku pokonując 6:1 Sokół Grodzisko.

Najskuteczniejsi strzelcy zespołu to:

Gabriel Rabczak  – 14 bramek

Bertram Możdżeń  –  6

Jarosław Zieliński – 5

W sumie, w całym sezonie na listę strzelców wpisało się 13 zawodników.

W lidze zagrało aż 32 zawodników, co  jak na osiedlowy klub daje ponad przeciętny wynik. Doskonale przebiega też praca z młodzieżą. W seniorach zadebiutowało 3 juniorów z drużyny juniorskiej, prowadzonej przez trenera Mariusza Sobolewskiego.

Aktualnie jest okres roztrenowania i odpoczynku. Treningi przygotowawcze do nowego sezonu rozpoczną  w połowie lipca.

Obserwujcie nasz fanpage: https://www.facebook.com/junakslocina.

Zapraszamy chętnych do gry w  naszej drużyny seniorów jak również do drużyny juniora starszego.

Mecz z Heiro Rzeszów było ostatnim meczem w roli trenera Junaka – Zdzisława Napieracza, który na Słocina Arenie spędził dwa i pół roku. Wywalczył razem z drużyną awans do A klasy w sezonie 2021/2022. Dziękujemy Trenerze za wspólnie spędzony czas na treningach i meczach. Życzmy dużo zdrowia i zapraszamy na nasze mecze na Słocina Arenie.