Głosujemy na zadania w ramach RBO

 

(Fot. Adam Napiórkowski)

W poniedziałek 5 września rozpoczęło się głosowanie na zadania do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie zajmie tylko kilka minut a dzięki temu można zmienić swoje otoczenie. Najważniejsze zadanie ma numer 95!

Podobnie jak w latach poprzednich można głosować na zadania w trzech kategoriach: miejskiej, osiedlowej i kulturalnej. Pierwsza obejmuje zadania ważne dla całego miasta a druga te o znaczeniu osiedlowym. Kategoria III to zadania o charakterze sportowym i kulturalnym. Zadanie z kategorii I nie może przekroczyć kwoty 2 mln zł, z kategorii II – 40 tys. a III – 50 tys.

Zachęcamy do głosowania na następujące zadania:
Kategoria I – zadanie 8 – Boisko dla dzieci przy Stadionowej – kwota 2 mln. zł. lub zadanie 4 Wykonanie utwardzenia oraz nawierzchni asfaltowej łącznika pomiędzy ul. Bałtycką a Cienistą – 300 tys. zł.

Kategoria II – zadanie 26 – Modernizacja ulicy Traugutta – zejście (schodki) w kierunku placu targowego przy ulicy Dworaka – 400 tys. zł. lub zadanie 41 – Budowa boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Księdza Jana Stączka 12 na osiedlu Załęże

Kategoria III – zadanie nr 95 – Nie ma nudy na Dzielnicy – zajęcia sportowe i edukacyjne dla mieszkańców osiedli Pobitno, Wilkowyja, Załęże, Słocina i wszystkich chętnych

Gdyby udało się wygrać zadanie nr 95 po raz kolejny udałoby się zorganizować rajdy piesze i rowerowe, zajęcia na basenie, konkursy z nagrodami dla dzieci z przedszkola i szkół oraz inne aktywności.

Najważniejsze informacje dotyczące głosowania.
1. Głosować można za pomocą strony https://rbo.erzeszow.pl/voting/welcome lub formie papierowej.
2. Lista miejsc do głosowania w formie papierowej jest tutaj https://rbo.erzeszow.pl/assets/uploads/VIII_1953_2022.pdf
2. Głosować może każdy mieszkaniec miasta do 1 dnia życia.
3. Głosowanie elektroniczne zajmuje tylko kilka minut.

Zachęcamy do głosowania!!!

(Fot. Adam Napiórkowski)

Dodaj komentarz