640 lat Pobitna: zapraszamy na bieszczadzki rajd!


(Widok z Przełęczy Bukowskiej w kierunku południowo-wschodnim, fot. Adam Napiórkowski)

Stowarzyszenie Dzielnica zaprasza na pieszy rajd po Bieszczadach! Impreza ta odbywa się w ramach programu wygranego w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego – “640 lat Pobitna (1380-2020) – cykl imprez sportowych i edukacyjnych w rocznicę lokowania Pobitna”. Rajd odbędzie się 3 października (gdyby pogoda nie pozwoliła na przeprowadzenie rajdu, termin zostanie przesunięty na 10 lub 11 października). Trasa rajdu obejmuje Małą i Wielką Rawkę. Ze szczytu tych wzniesień rozciąga się piękny widok na pasmo połonin oraz najwyższych szczytów bieszczadzkich. Ważnym punktem trasy jest szczyt Kremenaros, na którym zbiegają się granice trzech państw: Polski, Słowacji i Ukrainy.

Najważniejsze informacje:

Data: 3 października, wyjazd o godz. 6.45 z parkingu k. kościoła św. J.S Pelczara, powrót w godzinach wieczornych.
Trasa rajdu: Wetlina – Mała Rawka – Wielka Rawka – Kremenaros – Ustrzyki Górne – ok. 20 km. (istnieje możliwość przejścia krótszej trasy np. 15 km.)
Organizator zapewnia: Bezpłatny przejazd z Rzeszowa do Wetliny oraz Ustrzyk Górnych do Rzeszowa, ubezpieczenie NNW.
Czy w rajdzie mogą wziąć udział dzieci? Tak, ale muszą pozostawać pod opieką swoich rodziców lub opiekunów. Zapraszamy do udziału w rajdzie całe rodziny.
Wyżywienie: We własnym zakresie.
Jak się ubrać? Trzeba zabrać dobre, wygodne buty, ciepłą odzież oraz coś na wypadek deszczu. Koniecznie trzeba zabrać czapkę.

Zgłoszenia i pytania:
Adam Napiórkowski, tel. 601 358 911, [email protected]

Dodaj komentarz