Wycieczka do Buska-Zdroju, Wiślicy i winnicy w Złotej Wsi


Bardzo pięknie udała się wycieczka do Buska-Zdroju, Wiślicy i winnicy w Złotej Wsi. Była piękna słoneczna pogoda, ciekawy program i sporo atrakcji.

Uczestnicy mieli okazję odwiedzić Busko-Zdrój. W tym uzdrowiskowym miasteczku wycieczkowicze udali się do tężni solankowych. Obiekt ten ma kształt okręgu o średnicy około 72 m i obwodzie około 226 m, a ściany sięgają blisko 10 m wysokości. Po ścianach wypełnionych gałęziami tarniny spływa solanka, która silnie parując tworzy naturalne inhalatorium o szerokich właściwościach terapeutycznych. Wdychanie powietrza przesyconego minerałami wzmacnia odporność, powoduje nawilżenie dróg oddechowych. Obok tężni znajduje się też dom zdrojowy z pijalnią wód.

Następnie uczestnicy udali się do Wiślicy, gdzie zwiedzili muzeum archeologiczne oraz bazylikę kolegiacką. Muzeum w Wiślicy po gruntownej modernizacji, zostało oddane do użytku zupełnie niedawno. Prezentuje się bardzo okazale. 

Ostatnim punktem wycieczki była winnica w Złotej Wsi. Uczestnicy mogli zobaczyć jak produkuje się wino. I co ważne mogli tego wina spróbować. Ponadto odbywały się degustacje innych produktów regionalnych 

 

Dodaj komentarz