Tyson Fury boksował w Rzeszowie! Sędziował Maciej Dziurgot.

(zdjęcie ze zbiorów M. Dziurgota)

21 lutego 2020 Tyson Fury zdobył tytuł zawodowego mistrza świata federacji WBC. Jego rywalem był niepokonany dotychczas Deontay Wilder. To było wspaniałe zwycięstwo pięściarza z Irlandii. Ale fani boksu mogli oglądać Tysona Fury na ringu w Rzeszowie już w 2007 roku!

22 listopada 2007 roku w Rzeszowie odbył się międzypaństwowy mecz Polska – Irlandia. Zawody rozegrano w hali Podpromie. Odbyło się 10 pojedynków a mecz wygrali Polacy 14-6.

W ostatnim pojedynku, w kategorii + 91 pojawił się rzeszowianin Michał Jabłoński. Jego rywalem był właśnie Tyson Fury. Pojedynek był zakontraktowany na cztery rundy. Zwyciężył Fury przez RSC w czwartej rundzie.

Ten pojedynek sędziował Maciej Dziurgot, międzynarodowy sędzia bokserski, obecnie członek zarządu Polskiego Związku Bokserskiego. Maciej Dziurgot jest mieszkańcem osiedla Załęże.

– Dobrze pamiętam ten mecz – powiedział nam Maciej Dziurgot. – Na trybunach pojawiło się ok. 3000 widzów. Były śpiewane hymny. Tyson Fury wygrał przez RSC z Michałem Jabłońskim.

W tamtym pojedynku Tyson Fury miał zaledwie 19 lat. Czy ktoś z obecnych wtedy na trybunach przypuszczał, że ogląda przyszłego mistrza świata?

Już rok później Tyson Fury debiutował na zawodowym ringu. 28 listopada 2015 roku pokonał Witalija Kliczkę i został zawodowym mistrzem świata federacji WBA, WBO, IBF i IBO. W 2018 roku po raz pierwszy zmierzył się z D. Wilderem. Tamten pojedynek pozostał nierozstrzygnięty. W rewanżu Tyson Fury był już wyraźnie lepszy i zdobył pas mistrza świata federacji WBC.

Tyson Fury jest niepokonany na zawodowym ringu. Wygrał 30 walk a 1 zremisował.

(zdjęcie ze zbiorów M. Dziurgota)

Dodaj komentarz