Słocina – podsumowanie 2021 r.

Rok 2021 był rokiem wielu jubileuszy. Parafialny Chór Św. Rocha obchodził 135-lecie swego istnienia.

Ochotnicza Straż Pożarna Rzeszów-Słocina świętowała 120-lecia powstania, a rok szkolny 2020/2021 dla Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bohaterów 27 Pułku Piechoty to rok  jubileuszu 50-lecia i 555 lecie szkolnictwa w Słocinie.

Fot. sp5.resman.pl

30 lat temu zakończono budowę głównych ciągów sieci wodociągowej w Słocinie, a 60 lat mija odkąd wymieniono częściowo więźbę dachową wieży kościoła parafialnego.

Fot. T. Inglot, 2017 “1317-2017. VII wieków Słociny”

W 2021 r zrealizowano projekt zawrotki w obu kierunkach na wysokości sklepu Szik (ul. Armii Krajowej), wykonano chodnik od kościoła pw. Bł. W. Findysza w kierunku ul. Findysza oraz ustawiono dodatkowe oświetlenie nad przejściem dla pieszych.

Fot. Archiwum własne

Zamontowano bankomat przy Delikatesach Centrum i przy Biedronce choć to za Młynówką, granicą naszego osiedla to dużo mieszkańców Słociny z niego korzysta.  Powstał nowy obiekt handlowo-usługowy, a w nim min.  drogeria Rossmann.

Fot. Archiwum własne

Przez nasze osiedle  przejechał  wyścig Tour  de Pologne, odbyła się zbiórka krwi, potańcówka, kino plenerowe dla dzieci i dorosłych, spotkanie z Mikołajem, bal kotylionowy.

Fot.  OSP Rzeszów-Słocina

2021 był rokiem wyborów Prezydenckich w naszym mieście nasi Radni i mieszkańcy mieli okazję porozmawiać ze wszystkimi kandydatami pretendującymi do  objęcia tego urzędu z Panią Ewą Leniart, Panem Marcinem Warchołem, Panem Konradem Fijołkiem i Panem Grzegorzem Braunem, którzy odwiedzili nasze osiedle.

Fot. ROS

W tym roku odbyła się też konferencja prasowa na temat zalewania mieszkańców przy większych opadach deszczu z udziałem Prezydenta, Radnych Miasta i Dyrekcji Wód Polskich. Rozmowy w sprawie łącznika ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Fot. Kurier Rzeszowski

 

Został rozstrzygnięty przetarg na budowę remizy OSP, a także kolejny raz strażacy pozyskali środki finansowe z projektu Rzeszowskiego Budżetu Rzeszowskiego.

Fot.  OSP Rzeszów-Słocina

Zapraszamy do śledzenia stron związanych z osiedlem Słocina.

Słocina

https://www.facebook.com/osiedleslocina/?ref=page_internal

Rada Osiedla Słocina

https://www.facebook.com/ROSlocina

Ochotnicza Straż Pożarna Słocina

https://www.facebook.com/OSPSlocina

Parafia św. Rocha

https://www.facebook.com/ParafiaRocha

Chór Św. Rocha Rzeszów-Słocina

https://www.facebook.com/Chor.Slocina

 

Fotografia główna:  Krzysztof Łukawski

Dodaj komentarz