Byłem, widziałem, podsłuchałem.

24-godzinny protest we wtorek Agrounia rozpoczęła kolejny protesty. Tym razem rolnicy z tego związku zawodowego zablokowali od godz. 8:00, DK 97 Aleja Żołnierzy I Armii WP na odcinku pomiędzy Rondem Pobitno a rondem Jacka Kuronia włącznie z oboma rondami.

fot. Marcin Czyrek

Agrounia, to organizacja zrzeszająca niezadowolonych rolników z całej Polski. 33-letni rolnik spod Błaszek Michał Kołodziejczak w powiecie sieradzkim jest liderem.

fot. Marcin Czyrek

Z pośród nielicznych obserwatorów “chodnikowych” przewijają się dyskusje:

  • ” Oni ciągle narzekają Ci rolnicy”.
  • ” Mercedesy na podwórku, klima w kombajnie a ja pani Czesiu to chodziłam do pracy świątek, piątek i niedziela, autobusem jeździłam i do dziś nie mam ani domeczka ani ogródeczka”.
  • ” Marianku, w tym programie “Rolnik szuka żony” jest obraz rolnika. Skóra, fura i komóra. Tu stoją (pokazuje Pan starszy) nie za stówę, nie za dwie ale za grube dziesiątki tysięcy i jeszcze dopłaty biorą.
  • (Dwóch fotografów) Deszcz pada – źle, słońce świeci nie urodzaj. Drugi kwituje: – jeszcze się taki nie urodził, który by dogodził.
  • Te Agrounię to kieruje jakiś chyba drugi “Leper”…. ale co on chce ugrać? Nie mam pojęcia.

Generalnie ta manifestacja nie cieszy się zainteresowaniem mieszkańców czy osób które by popierały oprócz mediów, policji i samych siebie: rolników.

fot. Marcin Czyrek

 

fot. Marcin Czyrek

Dodaj komentarz