Na wiosnę odbędą się wybory do Rad Osiedli

Wszystko na to wskazuje, że wiosną odbędą się wybory do Rad Osiedli. Decyzję w tej sprawie podjęła Komisja Porządku Publicznego i Współpracy z Samorządami Osiedlowymi. Każda Rada Osiedla powinna wskazać miejsce i termin przeprowadzenia takich wyborów. Na Pobitnym, Wilkowyi i Załężu głosowania najpewniej odbędą się w odpowiednich filia Rzeszowskiego Domu Kultury. Natomiast termin wskazany przez Rady Osiedli powinien się zawierać pomiędzy początkiem kwietnia a połową maja.

Po złożeniu wszystkich propozycji miejsc i terminów, wniosek o przeprowadzenie wyborów zostanie skierowany na sesję Rady Miasta Rzeszowa.

Już dzisiaj zachęcamy nowe osoby do kandydowania do Rad Osiedla. Zachęcamy osoby aktywne, kreatywne i takie, które chcą pracować na rzecz swojej społeczności lokalnej. Może jest też ktoś, kto chce się zaangażować w prace Rady, ale nie wie jak się za to zabrać.

Wszystkie takie osoby z osiedla Pobitno zapraszamy do działania. Zapraszamy na zebranie Rady Osiedla Pobitno. Najbliższe spotkanie odbędzie się 6 lutego. Początek o godz. 18.30.