Korona i Junak wygrały swoje mecze

Korona Rzeszów i Junak Słocina wygrały swoje mecze. Szczególnie cenne jest zwycięstwo ekipy z Załęża.

IV liga

Korona pokonała KS Wiązownica 3:1 w kolejnym meczu o utrzymanie się w IV lidze. Koroniarze nadal są w strefie spadkowej, ale już tylko krok dzieli ich od jej opuszczenia. Ekipa z Załęża zdobyła wiosną już 12 punktów i taka dalsza skuteczna gra pozwoli jej zachować miejsce w IV lidze.

Korona Rzeszów – KS Wiązownica 3:1

Skład: Pawlus – Gołda, Syvyj, Siudy, Kuca – Przybyło, Bober, Skiba, Buszta (76′ Bieniasz) – Walat, Szagała (59′ Karwacki)

Klasa B
W 15 kolejce Junak Słocina pokonał Dąb Dąbrowa 5:3. W pierwszej części meczu zdecydowanie zaatakowali gospodarze. Szybkie akcje często grane z pierwszej piłki pozwoliły napastnikom dochodzić do sytuacji strzeleckich jednak kolejny raz zawodziła skuteczność. Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli w 8 minucie z rzutu wolnego. Piłkę mocno uderzył Paweł Podgórski i ta po długim rogu wpada do bramki. Goście natomiast starali się grać długimi piłkami do napastników jednak obrona gospodarzy spisywała się bez zarzutu nie dopuszczając do groźnych sytuacji. Najlepszym zawodnikiem pierwszej połowy był Damian Pawełek który grał bardzo pewnie. Do przerwy Junak powinien prowadzić co najmniej różnicą 4 bramek jednak aktywny Adrian Szmigiel nie wykorzystał w 15 i 35 minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem gości zatem do przerwy tylko 1:0.
Zaraz po przerwie w 48 minucie mocne uderzenie Adriana Szmigla obronił bramkarz gości jednak przy dobitce Kamila Podgórskiego był już bez szans. Od tego momentu goście nie mając nic do stracenia ruszyli do ataku i w 50 minucie zdobyli bramkę kontaktową. Odpowiedź była natychmiastowa i w 52 minucie po kontrze bramkę zdobył ponownie Paweł Podgórski. Od tego momentu obydwie drużyny postawiły na atak i padały kolejne bramki. W 60 i 73 minucie gole zdobyła Dąbrowa a w 70 i 78 Junak. Ostatni kwadrans meczu to przewaga Junaka jednak swoich sytuacji nie wykorzystali Wruszak, Szmigiel, Świder. Cały zespół Junaka zagrał dobre spotkanie a wyróżniającymi się zawodnikami byli Paweł Podgórski, Bartosz Wruszak, Antoni Kuśper, Damian Pawełek, Łukasz Świder, Adrian Szmigiel.