Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne w czasie epidemii – w domach i w sieci.

(fot. Anna Kocój)

Zbliżające się Święta Wielkanocne nie będą podobne do żadnych, które pamiętamy. Nie będzie (nie powinno być) spotkań z rodziną, uczestnictwa w nabożeństwach w kościele, święcenia pokarmów i innych zwyczajów. Nawet oblewanie wodą w Śmigusa-Dyngusa będzie utrudnione ze względu na liczne zakazy związane z gromadzeniem się i przemieszczaniem.

Na pewno można wykonywać ozdoby i potrawy świąteczne świąteczne. I na pewno możemy sobie składać życzenia. Można złożyć już dzisiaj te dla księży pracujących w tutejszych parafiach. To dlatego, że Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa.

W imieniu redakcji www.dzielnica.rzeszow.pl oraz stowarzyszenia Dzielnica składamy księżom parafii Pobitno, Wilkowyja, Słocina i Załęże najserdeczniejsze życzenia!

Do Wielkiej Soboty we wszelkich nabożeństwach może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób. I wszystkie uroczystości będą dostępne tylko za pośrednictwem przekazu internetowego. Sytuacja tylko trochę zmieni się w Niedzielę Wielkanocną. Wówczas w kościele może przebywać jednocześnie 50 osób. Ale ze względu na zakażenie epidemiologiczne, lepiej pozostać w domu i uczestniczyć w nabożeństwa za pośrednictwem internetu.

Poniżej znajduje się plan transmisji z kościołów znajdujących się w naszej dzielnicy – Pobitnym, Słocinie, Wilkowyji i Załężu:

Kościół p.w. św. J. S Pelczara – https://pelczar.rzeszow.pl/

1. Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej bez udziału wiernych o godz. 18:00 i adoracja w Ciemnicy do godz. 21:00. /transmisja w internecie/

2. Wielki Piątek o godz. 15:00 Droga Krzyżowa bez udziału wiernych /transmisja w internecie/.  Liturgia Wielkiego Piątku bez udziału wiernych o godz. 17:00 /transmisja w internecie/.

3. Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej /bez udziału wiernych rozpocznie się o godz. 19:00/ transmisja w internecie/

4. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – o godz. 6:00 Rezurekcja – bez procesji – pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. W Mszach św. może brać udział 50 osób razem z obsługą. Transmisje Mszy św. będą w internecie.

Kościół p.w. św. J. Kalasancjusza – https://rzeszow.pijarzy.pl/

Wszystkie Msze św. będą transmitowane w internecie na stronie parafialnej.

Wielki czwartek

18.00 Liturgia Wieczerzy Pańskiej
20.30 Różaniec o ustanie epidemii
Do 22.00 Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy

Wielki Piątek

17.00 Droga Krzyżowa
18.00 Liturgia Męki Pańskiej
Po Liturgii I Dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego
20.30 Różaniec o ustanie epidemii
Całonocna adoracja Pana Jezusa w grobie

Wielka Sobota

20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej

Niedziel Zmartwychwstania Pańskiego

Godz. 6:00 Rezurekcja bez procesji. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.

Kościół p.w. św. Rocha – http://roch.rzeszow.pl/

1. W Wielki Czwartek o 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, a po niej Różaniec w intencji chorych, opiekujących się nimi, wszystkich zaangażowanych w zatrzymanie epidemii oraz o ochronę naszych rodzin przed ich skutkami i o pokój serc dla nas wszystkich.

2. Wielki Piątek o godz. 18.00 Droga Krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej, a po niej Gorzkie Żale.

3. W Wielką Sobotę o godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej.

4. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Nie będzie tradycyjnej Mszy Św. o godz. 6.00 i procesji rezurekcyjnej.

Kościół p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Floriana

Nabożeństwa na stronie https://www.facebook.com/LSORzeszowZaleze/

  1. Wielki Czwartek  – 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej i Adoracja Wielki Piątek – 17.30 Droga Krzyżowa, 18.00 Liturgia Męki Pańskiej
  2. Wielka sobota – Wigilia Paschalna 19.00
  3. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: porządek Mszy św. 6.00, 10.00 i 11.30 i popołudniowej o 16.30
  4. Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w niedzielę: 7.45 10.00 11.30  i 16.30

Dodaj komentarz