Wygrali “rycerze wiosny” z Załęża, Junak przegrał w RKS Rzeszów.

(fot: korona.rzeszow.pl)

IV liga

Korona Rzeszów pokonała na swoim boisku Błękitnych Ropczyce 3:0. Dzięki temu zwycięstwu, załężanie opuścili strefę spadkową. Wszystkie trzy gole dla Korony strzelił Tomasz Walat.

Korona Rzeszów – Błękitni Ropczyce 3:0

Korona rozpoczęła w składzie: Pawlus – Gołda, Sivyj, Siudy, Padiasek – Buszta, Karwacki, Skiba, Przybyło – Walat, Kuca

Klasa B

W 18 kolejce spotkań klasy “B” Junak rozegrał mecz wyjazdowy a przeciwnikiem była drużyna RKS Rzeszów. W pierwszej części meczu lepiej prezentowali się gospodarze, grali składniej i dokładniej czego efektem było zdobycie 2 bramek. Pierwsza padła w 25 minucie po składnej akcji natomiast druga po rzucie karnym w 44 minucie. Zespół Junaka stworzył kilka akcji do zdobycia bramki jednak świetnie bronił bramkarz RKS-u. Po przerwie nie mający nic do stracenia Junak zaatakował mocniej a obrona gospodarzy zaczęła popełniać błędy które goście wykorzystali i najpierw bramkę w 60 minucie zdobył Łukasz Świder a w 61 minucie mocnym uderzeniem w długi róg wyrównał Bartosz Wruszak. Junak nadal przeważał jednak w 70 minucie szybki kontratak gospodarzy dał im prowadzenie. Goście jeszcze mocniej zaatakowali jednak bramkarz RKS-u nie dał się zaskoczyć. Było to bardzo zacięte spotkanie rozgrywane w szybkim tempie mimo padającego deszczu.

(Mariusz Sobolewski)

RKS Rzeszów – Junak Słocina 3:2

Junak Słocina: Andrzej Ziaja, Antoni Kuśper, Grzegorz Wąsacz, Bartosz Micał, Robert Krupa, Łukasz Świder, Paweł Podgórski, Adrian Winiarz, Damian Pawełek, Bartosz Wruszak, Adrian Szmigiel.
Rezerwowi zawodnicy: Jakub Drałus, Kacper Złamaniec, Adrian Biskup, Marcin Rachel, Kamil Podgórski, Bogdan Bartoszek