Sparingi: Dwa mecze Korony, kolejna wygrana Junaka.

(fot. profil fb Korony Załęże)

Kolejne sparingi mają za sobą drużyny przygotowujące się do sezonu 2020/21. Po raz kolejny wygrali piłkarze Junaka Słocina. Tym razem ich rywalem była ekipa KS Borek Stary. W tym tygodniu dwukrotnie grali piłkarze Korony Załęże. W środę przegrali z rezerwami Resovii a w sobotę zwyciężyli z Błękitnymi Ropczyce.

sobota: Błękitni Ropczyce – Korona Rzeszów 2:4
Bramki dla Korony: Paweł Piątek (k), Maciej Maślany, Michał Puzon, Sergii Syvyj

środa: Resovia II Rzeszów – Korona Rzeszów 3:2
Bramki dla Korony: Maciej Maślany, Paweł Piątek

Junak Rzeszów – KS Borek Stary 3:2

W kolejnym meczu kontrolnym Junak Rzeszów podejmował na własnym boisku drużynę KS Borek Stary. Pierwsza połowa to dobra gra obu drużyn. Zespół gości dobrze przygotowany szybkościowo i technicznie stwarzał sobie okazje do zdobycia bramki, jednak solidnie grała obrona i bramkarz gospodarzy. Jednak w 34 minucie goście zdobyli prowadzenie i do przerwy 1:0 prowadził zepół z Borku Starego.

Po przerwie Junak grając z kontry wyprowadzał szybkie ataki szczególnie skrzydłami i w 54 minucie najlepszy na boisku Bartłomiej Wruszak zdobył bramkę. W 60 minucie drugą bramkę z rzutu karnego zdobył Robert Krupa. Borek wyrównał po składanej akcji w 68 min. Jednak to gospodarze zdobyli zwycięską bramkę po kontrze w 75 min. meczu. Jej strzelcem był Bartłomiej Wruszak. Junak zwyciężył 3:2 dzięki bardzo dobrej grze całej drużyny. Bardzo dobry występ zaliczyli obaj bramkarze Łukasz Świder i Ignacy Tokarz.

Junak zagrał w następującym składzie: Łukasz Świder – Maciej Grzebyk,Krystian Szlęzak,Karol Duda, Krystian Padyasek, Robert Krupa, Krzysztof Nowak, Adrian Szmigiel, Adrian Winiarz, Bartłomiej Wruszak,Damian Wiącek.
Rezerwowi: Ignacy Tokarz, Paweł Podgórski, Marcin Rachel, Wojciech Szamik, Michał Szczepanik, Bartosz Wąsacz, Krzysztof Myśliński.