Korona w sobotę rozpoczyna rozgrywki, Junak dobrze radzi sobie w sparingach

(fot. fb Korony Załęże)

Już w najbliższą sobotę rozpoczną się rozgrywki piłkarskiej IV ligi. Na tym poziomie rozgrywek występuje Korona Rzeszów.

W przerwie koronawirusowej w drużynie Korony nastąpiło sporo zmian. Zespół opuścili Tomasz Walat, Przemysław Ferenc, Rafał Bober, Mikołaj Gołda, Patrycjan Tłuczek oraz Dawid Bieniasz. Ale w ich miejsce pojawili się nowi gracze: Adrian Sitek, Szymon Kardyś oraz Bartłomiej Buczek.

Koroniarze w meczach sparingowych notowali całkiem niezłe wyniki a w ostatnim sparingu przed startem rozgrywek pokonali LKS Wolę Dalszą 7:0. W pierwszym ligowym piłkarze Korony meczu zagrają z Orłem Przeworsk. Ten mecz rozpocznie się w sobotę o godz. 17.30 na stadionie w Załężu.

Bardzo dobrze w sparingach radzi sobie drużyna Junaka Słocina. Zespół prowadzony przez  Mariusza Sobolewskiego wygrał kolejny mecz sparingowy.

piątek: Junak Słocina – Plon Klęczany 6:5

Junak podejmował na własnym boisku drużynę Plonu Klęczany. W dotychczasowych meczach tych drużyn zawsze padało dużo bramek. Junak przystąpił do meczu osłabiony brakiem kilku podstawowych zawodników jednak dobrze zastąpili ich juniorzy. W pierwszej połowie to goście lepiej rozgrywali piłkę i prostopadłymi podaniami do napastników stwarzali sobie sytuacje bramkowe, które zamienili na bramki przy niepewnej grze w obronie gospodarzy. Do przerwy 4:1 wygrywali gości.

W drugiej połowie podopieczni Mariusza Sobolewskiego zagrał zdecydowanie lepiej. Szybkie akcje skrzydłami oraz częsta gra z pierwszej piłki skutkowały okazjami do zdobycia bramek. Junak ostatecznie pokonał Plon 6:5. W drużynie gospodarzy zagrało 5 juniorów a swój debiut zaliczył bramkarz Kacper Pawłowski.

Junak wystąpił w następującym składzie: Łukasz Świder, Maciej Grzebyk, Marcin Rachel, Damian Wiącek, Michał Szczepanik, Grzegorz Wąsacz, Krystian Padyasek, Krzysztof Nowak, Adrian Szmigiel, Krzysztof Myśliński, Robert Krupa.
Rezerwowi: Daniel Skrodziuk, Kacper Pawłowski.

Bramki zdobyli: Robert Krupa 3 Adrian Szmigiel 2 Łukasz Świder 1.