Kolejna wygrana Korony, porażka Junaka

Korona Rzeszów wygrała kolejny ważny mecz w rozgrywkach IV ligi. Swój mecz przegrali piłkarze Junaka.

IV liga

Korona Rzeszów wygrała w Pilźnie z Rzemieślnikiem 1:0. Bramkę z rzutu karnego zdobył Tomasz Walat. Piłkarze z Załęża nadal pozostają w strefie spadkowej i tracą pięć punktów do bezpiecznego miejsca. Ale wiosenna runda w wykonaniu Korony jest bardzo udana. Oby tak dalej.

Rzemieślnik Pilzno – Korona Rzeszów 0:1

Korona: Pawlus – Gołda, Sivyj, Siudy, Padiasek – Przybyło, Skiba, Bober (Bigus), Buszta (Kuca) – Szagała (Karwacki), Walat

Klasa B

W 16 kolejce Junak rozegrał mecz wyjazdowy a przeciwnikiem była Staroniwa. Po wyrównanym spotkaniu gospodarze wygrali 2:1 strzelając zwycięską bramkę w 88 minucie. W pierwszej połowie gra była wyrównana, Junak próbował często grać z pierwszej piłki natomiast gospodarze grający z wiatrem, długimi piłkami starali się uruchomić swoich napastników. W 27 minucie składną akcję Junaka wykończył Kacper Nowak i było 1:0. W 30 minucie na uderzenie z około 30 metrów zdecydował się Damian Pawełek i piłka trafiła w poprzeczkę. W 39 minucie gospodarze wyrównali po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 43 minucie mogło być 2:1 dla Junaka jednak piłka po strzale Roberta Krupy trafiła w słupek.
Po przerwie obie drużyny postawiły na atak i stworzyły sobie wiele dogodnych sytuacji bramkowych jednak to gospodarze zdobyli zwycięską bramkę. Junak po raz kolejny pokazał że z każdym przeciwnikiem potrafi podjąć rownorzędną walkę.